2. Diyabet Cerrahisi Zirvesi

Türkiye Metabolik Cerrahi Vakfı, 2. Diyabet Cerrahisi Zirvesi’nde yerini aldı. Dünyaca ünlü katılımcıların biraraya geleceği 3 günlük zirvede diyabet cerrahisinin bugünü ve geleceği masaya yatırılacak.
3. Dünya Tip 2 Diyabet Tedavisinde Girişimsel Yöntemler Kongresi (3rd World Congress on Interventional Therapies for Type 2 Diabetes) ve bu kongreyle birlikte düzenlecek olan 2. Diyabet Cerrahisi Zirvesi (2nd Diabetes Surgery Summit), 28-30 Eylül 2015 tarihleri arasında Londra, İngiltere’de gerçekleşecek.

Türkiye Metabolik Cerrahi Vakfı olarak, tip 2 diyabetin tedavisinde ve yönetiminde metabolik ve bariatrik cerrahi yöntemlerinin bütün detaylarıyla irdeleneceği bu saygın etkinliklerin resmi destekçisi olmaktan gurur duyuyoruz. Tecrübelerimizi ve elimizdeki verileri dünyanın dört bir yanından gelen saygıdeğer katılımcılarla paylaşmamıza olanak verecek bu etkinlikler kapsamında, metabolik cerrahinin etki mekanizmaları hakkında pek çok klinik araştırmanın sunumu da gerçekleştirilecek. Ayrıca bu klinik araştırmaların bir kısmının sonuçlarının dünyada ilk kez bu etkinliklerde paylaşılacağını belirtmekte de fayda var.

Geniş kapsamlı bilimsel program sayesinde katılımcılar, diyabetin cerrahi tedavisinde en son verileri, rehberleri ve tavsiyeleri yakından takip etmek için benzersiz bir fırsat yakalayacaklar.

Amerikan Diyabet Derneği (American Diabetes Association), Avrupa Diyabet Araştırmaları Topluluğu (European Society for the Study of Diabetes) ve Uluslararası Diyabet Federasyonu (International Diabetes Federation) da WCITT2D 2015 ve DSS-II kongrelerinin resmi destekçileri ve partnerleri arasında yer alıyor.

Sizler de Metabolik ve Bariatrik Cerrahi alanında dünyanın en iyileri olan uzmanlar ve karar alıcı konumundaki organizasyonlar ile birlikte, diyabet tedavisinde ufkunuzu açacak bu etkinliklerde yerinizi alın…

Daha fazla bilgi ve kayıt için: http://www.wcitt2d.org
Kongre broşürü için tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Uluslararası arenada Türkiye'nin sesi duyuluyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

www.metabolikcerrahi.com web sitesinin içeriği bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup, tıbbi teşhis ve tedavi özelliği taşımaz.
www.metabolikcerrahi.com'un içeriği izinsiz ve kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.
Sitemap - Diyabet - Şeker Hastalığı - İleal İnterpozisyon - Şeker Ameliyatı - Obezite Ameliyatı
go to top