ESPCOP ile Çözüm Ortaklığı Anlaşması

Doç. Dr. Alper Çelik Avrupa Anestezi Derneği, Amerikan Anestezi Derneği ve Bariatrik Anestezi Derneği üyesi ve ( ISPCOP)Uluslararası Obez Hasta Perioperatif Bakım Derneği’nin başkanı Jan Paul Mulier ile anestezi çalışmaları konusunda bir ortaklık anlaşması imzaladı. İmzalanan bu anlaşma ile Metabolik Cerrahi Kliniği’nde dünya standartlarında anestezi uygulamalarına geçiş sağlanacak.

Hastalara uygulanacak yeni anestezi tekniği sayesinde hastalar anesteziden çok daha çabuk uyanacak, anestezinin yan etkileri ortadan kalkacal ve ameliyat sonrası hastanede kalış süreleri kısalacak. Kilo verdirme ameliyatı ya da şeker hastalığı nedeniyle metabolik cerrahi ameliyatı olan hastalar bu anestezi tekniği sayesinde çok daha hızlı bir şekilde günlük yaşantılarına dönebilecek.

Yapılan anlaşma ile ilgili 9 Temmuz Çarşamba günü bir basın toplantısı düzenlendi.

Bir önceki yazımız olan Tüm diyabet hastaları diyabetik retinopatiye karşı göz taramasından geçirilmeli başlıklı makalemizde diyabet, diyabet ve göz sağlığı ve diyabetik retinopati hakkında bilgiler verilmektedir.

www.metabolikcerrahi.com web sitesinin içeriği bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup, tıbbi teşhis ve tedavi özelliği taşımaz.
www.metabolikcerrahi.com'un içeriği izinsiz ve kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.
Sitemap - Diyabet - Şeker Hastalığı - İleal İnterpozisyon - Şeker Ameliyatı - Obezite Ameliyatı
go to top