İleal İnterpozisyon Videoscopy’de Yayınlandı

Tip 2 diyabetin en etkili tedavisinin cerrahi yöntemler olduğu artık kabul edilmiş olan bilimsel bir gerçektir. Bu anlamda elimizdeki en etkili silahlardan birisi de İleal Transpozisyon yöntemidir. Dünya’da bu tekniğin başarıyla uygulandığı sayılı merkezlerden Metabolik Cerrahi Kliniği Direktörü Doç. Dr. Alper Çelik ve ekibinin gerçekleştirdiği ameliyat Videoscopy’de yayınlandı. Şu ana kadar 900’ü aşkın hastada başarıyla gerçekleştirdiği bu ameliyatın canlı anlatımlı videosu, Videoscopy’nin seçkin editörleri tarafından değerlendirip onaylandı ve yayına alındı.

Dünya’nın en saygın bilimsel yayınevlerinden Mary Ann Liebert tarafından Journal of Laparoendoscopic & Advanced Surgical Techniques dergisinin dijital ayağı olan “Videoscopy”, spesifik ameliyatların videolarına ev sahipliği yapıyor. Yayınlanacak olan ameliyatların çok ciddi bir eleme sürecinden geçmesi ve birçok kritere uygun olması gerekliliği yüzünden “Videoscopy” tıp camiasındaki saygın konumunu koruyor.

Bir önceki yazımız olan Tüm diyabet hastaları diyabetik retinopatiye karşı göz taramasından geçirilmeli başlıklı makalemizde diyabet, diyabet ve göz sağlığı ve diyabetik retinopati hakkında bilgiler verilmektedir.

www.metabolikcerrahi.com web sitesinin içeriği bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup, tıbbi teşhis ve tedavi özelliği taşımaz.
www.metabolikcerrahi.com'un içeriği izinsiz ve kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.
Sitemap - Diyabet - Şeker Hastalığı - İleal İnterpozisyon - Şeker Ameliyatı - Obezite Ameliyatı
go to top