Kliniğimizden Bir “ilk” Daha

Kliniğimizin en önemli projelerinden biri olan İleal İnterpozisyon ameliyatının teknik fizibilite ve güvenlik profili çalışması tıp camiasının en prestijli yayın organlarından olan “Obesity Surgery” isimli dergide yayınlandı.

Metabolik Cerrahi’nin Güvenliği Onaylandı

Bu sayede şeker hastalığının cerrahi tedavisi olarak bilinen Metabolik Cerrahi’nin güvenliği önde gelen saygın bilimsel otoriteler tarafından onaylanmış oldu. Makalemizin sonuçları şeker hastalığı için uzman ekiplerce yapılan ameliyatlarda komplikasyon oranlarının diğer karın ameliyatları ile eşdeğer olduğunu ortaya koymuştur.

Burada akılda tutulması gereken bir diğer önemli sonuç ise Metabolik Cerrahi ameliyatlarının ayrı bir uzmanlık ve eğitim gerektirdiği ve ancak iyi eğitim almış uzman ekiplerce yapıldığında güvenli olarak kabul edilmesi gerektiğidir.

Tıbbi bilim okyanusuna bir damla katkımız olmuşsa ne mutlu bizlere…

Sevgi ve saygılarımızla,
Metabolik Cerrahi Kliniği çalışanları.

MAKALENİN TAM METNİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Tüm diyabet hastaları diyabetik retinopatiye karşı göz taramasından geçirilmeli başlıklı makalemizde diyabet, diyabet ve göz sağlığı ve diyabetik retinopati hakkında bilgiler verilmektedir.

www.metabolikcerrahi.com web sitesinin içeriği bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup, tıbbi teşhis ve tedavi özelliği taşımaz.
www.metabolikcerrahi.com'un içeriği izinsiz ve kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.
Sitemap - Diyabet - Şeker Hastalığı - İleal İnterpozisyon - Şeker Ameliyatı - Obezite Ameliyatı
go to top